skip to Main Content

Prowadzanie coachingu z bliskimi

Coachowie unikają prowadzenia sesji z osobami bliskimi. Zazwyczaj taki proces ma niewielką wartość. Jest to związane z trzema  głównymi powodami, czyli:  zaangażowanie emocjonalne, nieświadome wpływanie  i odmienna percepcja.

Pierwsza przyczyna nie pozwala Coachowi na odpowiedni d Stans emocjonalny. W efekcie możliwe jest, że będzie reagował nadmiernie emocjonalnie. Skoro jest to osoba bliska to coachowi tak zależy na jej rozwoju, że czasami trudno utrzymać emocje na wodzy.

Drugi powód, to rodzaj zagrożenia związanego z nieświadomą tendencją do wpływania na tą osobę tak, aby ukształtować ją wedle swoich potrzeb. Okazją są rozmowy coachingowe, oraz towarzysząca im otwartość i Zaufanie klienta. Takie działania  wykraczają już poza obszar coachingu.

Trzecim powodem jest fakt iż żyjąc razem, lub tylko regularnie się spotykając Coach ma pewne informacje o Coachee , które są składowymi dość ugruntowanego sposobu postrzegania danej osoby. Innymi słowy coach wie jaki ten ktoś jest zanim rozpocznie się Proces coachingu. Jest to element poważnie zakłócający przebieg sesji, ponieważ w coachingu pracujemy z percepcją klienta, a nie wykorzystujemy własny, bądź co bądź zniekształcony obraz.

Przy wyeliminowaniu tych trzech czynników zakłócających praca z bliskimi jest możliwa.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top