skip to Main Content

O encyklopedii

Encyklopedia Coachingu powstała z potrzeby uporządkowania natłoku, często sprzecznych, informacji związanych z tą dziedziną wspierania rozwoju oraz, chociaż częściowego  opanowania wynikających z niego chaosu. W złotych czasach Internetu, gdzie każda informacja jest stosunkowo łatwo dostępna i to jeszcze w wielu miejscach pojawia się jeden zasadniczy kłopot. Jak ocenić wiarygodność i rzetelność odszukanych informacji. Odpowiedzią na tą wątpliwość jest Encyklopedia Coachingu, czyli zebranie w jednym miejscu sprawdzonych informacji na ten temat. Mamy świadomość, że na zaufanie czytelników będziemy musieli dopiero zasłużyć, ale wierzymy, że wkrótce EC będzie popularnym i wiarygodnym źródłem wiedzy.

Coaching jako stosunkowo młoda dziedzina ciągle się rozwija i ewoluuje, dlatego zdecydowaliśmy się na formę strony internetowej, ponieważ znacznie ułatwia wprowadzanie nowych informacji, ich uaktualniania, a także korekty. Tradycyjna książka nie dawałaby takich możliwości.

Projekt z założenia ma łączyć różne podejścia do coachingu, niezależnie od szkoły czy też sposobu pracy z klientem bazując na zarówno najpopularniejszych jak i tych niszowych podejściach w Polsce, ale także i na świecie.  Staramy się dostarczać spójną i rzetelną wiedzę jednocześnie integrując całe środowisko coachów w Polsce.

Encyklopedia ma formułę otwartą, w związku z tym zapraszamy osoby chętne do współpracy i do publikowania swoich artykułów. Każdy zamieszony artykuł będzie wcześniej weryfikowany i konsultowany z praktykami coachingu.

Wśród haseł nie znajdziecie Państwo sylwetek polskich coachów i trenerów, nawet, jeżeli są to osoby wybitne i zasłużone dla tej dziedziny. Jest to zabieg celowy wynikający z głównego celu dla którego powstała EC, to znaczy dostarczania wiedzy. Umieszczanie nazwisk uznaliśmy za niestosowne, ponieważ wtedy EC byłaby narzędziem do promowania coachów, a tego chcemy uniknąć. Dodatkowo, trudno byłoby wybrać jednoznaczne kryteria umieszczania konkretnych osób w spisie haseł.

Będziemy wdzięczni za wszystkie konstruktywne informacje na temat EC pod adresem: rafalnykiel@iccpolska.com

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top