skip to Main Content

Miejsce do coachingu

Najczęściej sesje Biznes Coachingu odbywają się w siedzibie firmy zatrudniającej Coachee . Możliwe są inne warianty, jak na przykład wynajęcie salki konferencyjnej lub spotkanie w biurze coacha. W Life coachingu to zazwyczaj biuro coacha lub wynajęta sala. Niezależnie od rodzaju coachingu wybierając miejsce do prowadzenia sesji Coach powinien rozważyć kilka kryteriów, które powinno ono spełniać

  1. Pozwalające na zachowanie dyskrecji, czyli ukryte przed spojrzeniami ciekawskich, dlatego przeszklone boksy bez żaluzji nie zawsze są odpowiednie.
  2. Wystarczająco przestronne, szczególnie kiedy będzie potrzeba przeprowadzenia eksperymentu, ćwiczenia lub narzędzia które wymaga ruchu.
  3. Z wyposażeniem. Najpotrzebniejsze elementy to krzesła i stół. Czasami przydaje się flipchart lub tablica sucho ścieralna.
  4. Odpowiednio wyciszone. Hałas z zewnątrz może zakłócać przebieg sesji.

Czasami początkujący coachowie zgadzają się na pracę w gabinecie klienta. Niestety, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, ponieważ Sesja coachingowa wymaga odpowiedniego klimatu i skupienia, a własny gabinet może budzić różnego rodzaju skojarzania, szczególnie kiedy coach siedzi na miejscu dla pracowników, a klient na swoim wygodnym fotelu za biurkiem mając w zasięgu wzroku monitor.

Jeśli chodzi o Life coaching mało komfortowym miejscem jest kawiarnia lub restauracja. Głównie z powodu hałasu i braku możliwości Zachowania poufności.

W przypadku coachingu operacyjnego znaczna część spotkań przebiega w miejscach, w których wykonuje swoje obowiązki coachee. Czyli w zależności od Stanowiska może to być biuro klienta biznesowego lub też teren całej firmy.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top