skip to Main Content

Life coaching

Rodzaj Coachingu w którym klientem jest osoba prywatna. Ktoś, kto sam szuka coacha i sam płaci za usługę. To ważne rozróżnienie ponieważ w np. w Biznes coachingu za usługę płaci organizacja zatrudniająca coacha dla swojego pracownika.

Tematy i Cele stawiane w life coachingu najczęściej dotyczą życia prywatnego klienta (choć nie ma tu żadnych ograniczeń i czasami poruszane są także tematy związane z życiem zawodowym).

Podczas pracy w life coachingu, Coach odpowiada tylko przed klientem za jakość swojej pracy (w biznes coachingu efektami zainteresowana jest też firma zatrudniająca Coachee ). Rezultaty pracy coachingowej, kontrakt, umowę i cenę za sesję coach ustala bezpośrednio ze swoim klientem .

Life coaching staje się coraz popularniejszy w Polsce (w Europie Zachodniej i USA jest to bardzo rozpowszechniony sposób na wspieranie rozwoju) na przestrzeni ostatnich lat. Jest to związane z faktem, iż rośnie popularność coachingu jako taka, a dodatkowo Stanowi on alternatywę (tylko niektórych przypadkach)  lub uzupełnienie pracy w terapii.

Trudno na dziś oszacować ilość osób parających się life coachingiem w Polsce. Brak dostępnych danych wynika z faktu, że coachowie nie są nigdzie rejestrowani, dodatkowo wiele osób pracuje jako coachowie definiując tą dziedzinę na swój własny sposób (także zajmując  się doradztwem i  nazywając je coachingiem, ponieważ jest to termin nośny i modny) a po trzecie,  na tą chwilę nie istnieje formalnie zarejestrowany zawód coacha w Polsce. Choć trwają prace nad rejestracją, prowadzone przez Izbę Coachingu.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top