skip to Main Content

Próbna sesja

Jest to bezpłatna sesja Coachingowa mająca na celu zachęcenie przyszłego klienta do skorz Stania z usług coacha. Pewna grupa coachów umawia się na takie spotkania, choć nie jest to praktyka bardzo popularna. Inną opcją na rozpoczęcie współpracy jest rozmowa zapoznawcza coacha z klientem – tzw. Rozmowa kontraktowa. Czasami oba powyższe sposoby SA wykorzystywane równocześnie.

Jest to zjawisko charakterystyczne dla coachingu (pewnej grupy coachów, którzy rozpoczynają swoją praktykę), rzadko spotykane innych profesjach (wśród psychoterapeutów, lekarzy czy prawników).

Choć spotykana na rynku,  próbna sesja może wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Jeżeli przyjmiemy, że Coachee spotyka się  kilkoma coachami i z każdym odbędzie sesję próbną, może zdarzyć się, że otrzyma bezpłatny Proces coachingu przeprowadzony niejako „na próbę”. Odbywanie takich sesji, o ile miałoby miejsce, nie daje poczucia  wejścia w proces (który składa się z kilku spotkań prowadzonych z jednym coachem).

Próbna sesja może być traktowana jako narzędzie promocji danego coacha, lub też próba udzielenia odpowiedzi poprzez działania,  czym coaching jest, w sytuacji, kiedy Coachee nie ma pełniej jasności na co się decyduje i czy będzie to dla niego odpowiednia metoda.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top