skip to Main Content

Cena za coaching

Cena jednej sesji Coachingowej zależy to od wielu czynników: kto jest coachem, jaki to rodzaju coachingu, języka w jakim pracuje coach, Stanowiska klienta (czyli jego realnego wpływu na całą organizację) itp. Ceny wahają się średnio od kilkudziesięciu czy  kilkuset zł za sesję (60 do 120 minut). Górna granica jest trudna do oszacowania.

Zasady kontraktowania wynagrodzenia także są bardzo zróżnicowane. Najpopularniejszym sposobem ustalania wynagrodzenia jest doprecyzowanie ceny za sesję, a w dalszej kolejności orientacyjnej ilości sesji.

Niektórzy coachowie proponują cenę za godzinę swojej pracy, a jeszcze inny proponują cenę za cały proces, niezależnie od ilości sesji (podając szacunkową ilość spotkań od do).

Rzadko praktykuje się sposób opłat jako succes fee.

 

Z perspektywy Europy zachodniej i Stanów Zjednoczonych Polska należy do krajów gdzie cena za sesję coachingową jest stosunkowo wysoka (w porównaniu do np. średniej wysokości zarobków). Jest to uzasadnione o tyle, że coaching ciągle jest pewną nowością i w związku z tym znajduje się na wznoszącej fali popularności. Dodatkowo wiele firm ceni taką formę wspierania rozwoju ze względu na wysoką efektywność.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top