skip to Main Content

Thomas J. Leonard

Ur. 31.07.1955 – zm. 11.02. 2003

Uznawany za jednego z najważniejszych popularyzatorów Coachingu na świecie, autor wydawca, trener i coach.

We wczesnych latach 80tych pracował jako Dyrektor Finansowy Landmark Education w USA. W związku ze swoim wykształcenie, był także doradcą finansowym. Podczas swoich spotkań z klientami zauważył, że pracując indywidualnie osiąga bardzo dobre rezultaty nie tylko w obszarze zarządzania finansami. Doszedł do wniosku, że kłopoty finansowe są tylko pochodną spraw ukrytych głębiej w psychice danej osoby. W związku z tym rozpoczął pracę indywidualną ze swoimi klientami tworząc zręby pod pierwszą spójną metodologię coachingu.

Rozwijając swoje podejście w 1998 założył College for life Planning oraz rozpoczął prowadzenie szkoleń o nazwie Design Your Life”, oraz coraz bardziej rozwijał ideę coachingu.

W 1991 zamknął College for life Planning, ponieważ nie chciał już dłużej zajmować się szkoleniem coachów. Rok później założył CoachU.

Thomas Leonard utworzył w  1994 International Coach Federation. Po trzech latach działania wycofał się z powodu rozbieżności zdań co do rozwoju organizacji. ICF połączyło się Personal and Profesional Coaches Association (PPCA) tworząc jedną organizację pod nazwą ICF.

W 1996 sprzedał CoachU Sandy Vilas, a w 2001 utworzył Coachville

Thomas Leonard zmarł w 2003 w wieku 47 lat.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top