skip to Main Content

Zadania rozwojowe

Część procesu Coachingu polegająca na zaprojektowaniu i zaproponowaniu klientowi zadania rozwojowego. Celem zadania jest kontynuacja procesu zmiany i rozwoju pomiędzy sesjami.  Każda Sesja coachingowa powinna kończy się propozycja zadań dla klienta. Aktywność Coachee pomiędzy sesjami służy wdrażaniu w życie odkryć i wglądów z sesji. Daje też poczucie kontynuacji całego procesu w codziennym zyciu.

Ważne jest aby zadania polegały na jakiejś klienta aktywności, jest to przeciwwaga do sesji, która polega głównie na rozmowie.

Zadanie jest tylko propozycją. Klient może na nie wyrazić zgody lub może też negocjować. Negocjacji podlega właściwie wszystko, czyli: częstotliwość, ilość czy intensywność tego co klient ma do wykonania.

Głównym wzorcem przy konstruowaniu zadań jest szeroko rozumiana zimna.

Dodatkowo należy pamiętać, że zadania konstruujemy na podstawie przebiegu sesji, tak żeby korespondowały z aktualnymi wglądami Coachee . Ważne jest też, aby zadanie było zgodne z światem Wartości klienta. Jeżeli nie będzie spełniało tego warunku, jego wykonanie, o ile spotka się z odmową, może przynieść odwrotny od zamierzonego rezultat.

Zadania dzielimy na:

  1. Bezpośrednie
  2. Pośrednie
  3. wzmacniające objawy

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top