skip to Main Content

Oczyszczanie – stan coacha

Termin ten funkcjonuje w dwóch znaczeniach. Oczyszczenie  (ang. clearing) można wykorzystać  na dwóch płaszczyznach. Pierwsza dotyczy relacji druga samego Coacha, jego emocji myśli i dostępu do zasobów.

Przystępując do spotkania z klientem, Coach winien poświęcić mu sto procent swojej uwagi i zaangażowania. Czasami jednak sprawy osobiste coacha powodują podwyższenie poziomu emocji znacznie utrudniając prowadzenie sesji.  Dlatego warto, aby przed sesją coach wprowadził się w zasobny Stan. Najczęściej związane jest to z pewnym wyciszeniem emocji, opanowaniem myśli, koncentracją  i uważnością. Dzięki temu coach może przekierować swoją uwagę ze swojego wnętrza (np. Dialog wewnętrzny) na klienta. Aby oczyścić się w obszarze wewnętrznego stanu coachowie stosują różnego rodzaju narzędzie. Popularne są techniki medytacyjne i relaksacja.

Jeżeli wiadomo, że sytuacja w życiu prywatnym coacha jest na tyle poważna, że nie będzie on mógł poprowadzić skutecznie sesji, należy odwołać spotkanie tak, tak aby coach miał czas  uporządkować swoje sprawy prywatne, aby nie absorbowały go nadmiernie podczas pracy.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top