skip to Main Content

International Coaching Community

Jest jedną z największych profesjonalnych organizacji członkowskich dla Coachów na świecie. Jest zarejestrowana jako organizacja „not for profit” w Londynie. Założycielami organizacji są Joseph O’Connor i Andrea Lages – O’Connor. Zrzesza wyłącznie osoby, które posiadają certyfikat coacha ICC (na początku 2011 roku jest to około 6000 coachów) Działa na terenie ponad 60 krajów.

Daje akredytacje trenerom (w odróżnieniu od np. ICF, która akredytuje szkoły i pro Ramy szkoleniowe), którzy pracują na całym świecie na jednolitych programach szkoleniowych. Oferuje treningi  na kilku stopniach zaawansowania i kilku specjalizacjach. Program jest ujednolicony, podobnie jak zasady certyfikacji. Istnieją pewne niewielkie różnice pomiędzy szkoleniami w różnych krajach, ale raczej dotyczą one różnic kulturowych. Merytoryczny trzon szkolenia pozostaje niezmieniony. Certyfikaty coacha wydawane są dożywotnio.

ICC wyróżnia społeczności owy charakter organizacji, polegający na organizowaniu spotkań, konferencji, wymianie doświadczeń za pomocą narzędzi sieciowych (Social Campus, Coaching Partners itd.)

Mimo stosunkowo  krótkiego okresu działania (od 2001) jest najdynamiczniej rozwijająca się organizacją coachów na świecie (największy przyrost członków w ciągu okresu czasu).

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top