skip to Main Content

Hipnoza w coachingu

Trans hipnotyczny jest wykorzystywany przez niektórych Coachów w czasie sesji coachingowych. Metoda ta jest niestety związana z dużym ryzykiem.  Z jednej strony wymaga dużych Umiejętności i wyczucia od osoby, która wykorzystuje takie metody, z drugiej zaś strony wpływa na osłabianie wpływu klienta. Jeżeli możliwa jest zmiana na poziomie nieświadomym, jak wiadomo, najczęściej hipnoza polega na wprowadzaniu drugiej osoby w głęboki trans, to z perspektywy klienta może oznaczać, że zmiany dokonał ktoś inny, czyli w tym przypadku interweniujący  coach.

Jednym z głównych celów, a równocześnie korzyścią z coachingu jest to iż po zakończeniu procesu klient ma możliwości i pewne Umiejętności do pracy nad sobą. Po interwencjach hipnotycznych może nastąpić sytuacja, że taki sposób pracy nad sobą będzie niemożliwy bez obecności coacha z powodu braku wystarczającej wiedzy i umiejętności samego klienta.

Odwołując się do klasycznych filarów coachingu, czyli świadomości i odpowiedzialności, wprowadzenie elementów transu hipnotycznego do sesji coachingowej może być postrzegane jako ich zaprzeczenie.

Newsletter

Kontakt

Tel: 881 63 00 63

Email:redakcja@encyklopediacoachingu.pl

Back To Top